865/​372

Et par venetianske morian figurer af udskåret bemalet træ, to kvinder iført forgyldte draperede gevandter. Italien, 19. årh. H. 177. (2)

Russisk + varia & møbler, 2. juni 2016

Vur­dering

50.000–75.000 DKK

Hammerslag

45.000 DKK