2048/​767

Dansk snedkermester

Spisebord med to klapper af mahogni. 1940'erne. H. 75,5. L. 134/232. B. 79.

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker, hak samt finérskader.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK