2434/147
Kinesiske bakke af porcelæn, dekoreret i farver med historisk figursceneri, sider hævet og dekoreret med blå meander bort. Med underbakke af træ. 19. årh. L. 33 cm. B. 21,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle glasurafslag. Bakke af træ med revner og ridser.
Vurdering
1155339 | ||
295626 | ||
1113572 | ||
1053828 | ||
820855 | ||
313670 |