2049/331
Kinesisk Pekingglas skål af gult glas med blåt overfang i form af fisk og lotus, indvendigt med guldstøv. Mærket Qianlong, men 20. årh. H. 10,5. Diam. 19.
Enkelte minimale kanthak på overfang. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag