2049/​331

Kinesisk Pekingglas skål af gult glas med blåt overfang i form af fisk og lotus, indvendigt med guldstøv. Mærket Qianlong, men 20. årh. H. 10,5. Diam. 19.

Enkelte minimale kanthak på overfang. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK