2444/​840

Henry Kjærnulf, m.fl. (f. Ubberud 1911, d. 1975)

Spisebord med udtræk, fire tillægsplader samt fire stole af palisander. Sæde betrukket med sort skind. Bord: Model 62. Formgivet 1958. Udført og mærket hos Sorø Stolefabrik. H. 74. Diam./L. 125/325. (9)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter og smuds. En stol med synlig lim under sæde.

I Lyngby
Vur­dering

10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1006443 7.000 DKK