877/778
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
Kvinde med fabeldyr. Sign. Corneille '98, 6/40. Stemplet F. Delille Paris og Atelier/studio J.M. Foubert. Dekoreret vægrelief i lertøj. 53×45 cm.
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018
Vurdering
Hammerslag