2132/​509

Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)

Komposition. Sign. Hornung 51 samt på bagsiden. Olie på lærred. 25×43.

Original stand.

Moderne kunst og design, 10. august 2021

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

36.000 DKK

35 bud

36.000 DKK
34.000 DKK
(Autobud) 32.000 DKK
32.000 DKK
30.000 DKK
29.000 DKK
(Autobud) 28.000 DKK
28.000 DKK
27.000 DKK
26.000 DKK
(Autobud) 25.000 DKK
24.000 DKK
23.000 DKK
22.000 DKK
(Autobud) 21.000 DKK
21.000 DKK
(Autobud) 20.000 DKK
19.500 DKK
19.000 DKK
18.500 DKK
(Autobud) 18.000 DKK
18.000 DKK
(Autobud) 17.500 DKK
17.000 DKK
16.500 DKK
16.000 DKK
(Autobud) 15.500 DKK
15.500 DKK
(Autobud) 15.000 DKK
14.500 DKK
14.000 DKK
13.500 DKK
13.000 DKK
12.500 DKK
12.000 DKK