2132/​509

Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)

Komposition. Sign. Hornung 51 samt på bagsiden. Olie på lærred. 25×43.

Original stand.

Moderne kunst og design, 10. august 2021

Vur­dering

15.000–20.000 kr

Hammerslag

36.000 kr

35 bud

36.000 kr
34.000 kr
(Autobud) 32.000 kr
32.000 kr
30.000 kr
29.000 kr
(Autobud) 28.000 kr
28.000 kr
27.000 kr
26.000 kr
(Autobud) 25.000 kr
24.000 kr
23.000 kr
22.000 kr
(Autobud) 21.000 kr
21.000 kr
(Autobud) 20.000 kr
19.500 kr
19.000 kr
18.500 kr
(Autobud) 18.000 kr
18.000 kr
(Autobud) 17.500 kr
17.000 kr
16.500 kr
16.000 kr
(Autobud) 15.500 kr
15.500 kr
(Autobud) 15.000 kr
14.500 kr
14.000 kr
13.500 kr
13.000 kr
12.500 kr
12.000 kr