2014/701
Dansk design
Standerlampe med stel af sortlakeret metal, tre justérbare arme med rød og lyse stofskærme. 1950erne. H. 152–196.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||