2031/762
Ole Kielberg (f. Hillerød 1911, d. Daugløkke 1985)
Figur i landskab. Sign. OK samt sign. på bagsiden Ole Kielberg Daugløkke 1947. Olie på lærred. 81×100.
Enkelte mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag