1640/714
Piet Hein (f. 1905, d. 1996)
Et par barstole med stel af forkromet stål, sæder betrukket med sort skind. Model FL 9511. Formgivet 1961. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1989. H. 80. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 4. oktober 2016
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|