2436/​57

Et par antagelig russiske væglampetter af forgyldt bronze prydede med patinerede rævemaskaroner, holdende oval ring i gabet, monterede med tre lyspiber. 19. årh. B. 21 cm. (2)

Proveniens: Dansk privatsamling

Aldersrelaterede spor. En lyspibe fremstår med skævhed.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK