308/10
Russisk festdagsikon, centralt med nedstigningen til dødsriget og opstandelsen omgivet af tolv festdagsmotiver. Tempera på træ. 19.årh. 45×37,5.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker. Restaureret.
Tvangssalg, 16. december 2013
Vurdering
Hammerslag
29 bud