2025/8604
Russisk skulptur af patineret støbejern forestillende en hest. Sign. Posiado (med kyrilliske bogstaver). Udført hos Kasli Jernstøberi 1962. H. 32. L. 40.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Rust.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag