2131/​546

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Et par skabe af massiv elm, indvendig med hylder. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens snedkerier. H. 76. B. 76. D. 36. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Èn nøgle medfølger.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10.500 DKK
10.000 DKK