2043/276
Seks dele keramik i form af krus og kander. Rhinland 13–16. årh. H. 9–18 cm. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag/reparation på kandes fodstykke.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud