2050/715
Kjeld Appel (f. Aarhus 1960, d. 2013)
Figurkomposition. Sign. Kjell Appel. Olie på lærred. 60×90
Proveniens: Et af Kjeld Appel sidste malerier malet ca. 2012.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag