1434/​1568

Japansk bowle af patineret og forgyldt bronze prydet med ørn siddende på gren i relief. Meiji 1868–1912. H. 28 cm. På base af træ.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 21. august 2014

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

(Autobud) 8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK