1708/​1750

Junghans vægur i kasse af birk og bejdset træ, hvidmalet urskive med arabertal. 20. årh. Diam. 45.

Ridser på urskive. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul samt optræksnøgle medfølger.

Varia, 23. februar 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK