12142/72
Fransk skrin af turkisblåt glas, prydet med forgyldt montering. 20. årh.s begyndelse. H. 6. L. 13,5. B. 9.
Afslag på bagsiden ved montering. Se foto. Enkelte ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud