2436/​18

Kinesisk tableau af delvis forgyldt og emaljeret sølv i form af miniaturehave med pagoder, figurer og koral, stående på udskåret og gennembrudt stand af træ, monteret på yderligere stand af træ. I tilhørende transportkasse. Qing. 19. årh. H. 43. Transportkasse H. 55,5. B. 34. D. 27.

Løse dele af bladværk medfølger. Glasmontre mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ingen garanti for mangler og mindre skader.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

13.500 DKK

21 bud

13.500 DKK
13.000 DKK
12.500 DKK
12.000 DKK
(Autobud) 11.500 DKK
11.500 DKK
11.000 DKK
10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
10.000 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
(Autobud) 7.000 DKK
7.000 DKK
(Autobud) 6.500 DKK
6.000 DKK
5.500 DKK
5.000 DKK