903/​674

Bernard Buffet (f. Paris 1928, d. Tourtour 1999)

“Arc de Triomphe” fra “Album Paris”, 1962. Sign. Bernard Buffet, 90/150. Litografi i farver. Udgivet af Alain C. Mazo & Cie., Paris. Trykt hos Mourlot, Paris. Lysmål 54×70.

Litteratur: Sorlier 40.

Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

15.000 DKK