1738/​733

Olafur Eliasson (f. København 1967)

Uden titel, fra “Island-serien”, 1993. Ed 1/1. C-print, signeret og dateret af kunstneren på bagsiden. Indrammet. 38,5×58.

Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).

Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 19. september 2017

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10.500 DKK