1738/733
Olafur Eliasson (f. København 1967)
Uden titel, fra “Island-serien”, 1993. Ed 1/1. C-print, signeret og dateret af kunstneren på bagsiden. Indrammet. 38,5×58.
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 19. september 2017
Vurdering
Hammerslag