Fritz Stæhr-Olsen (f. København 1858, d. Nykøbing Falster 1922)
Parti fra Hellebæk med udsigt mod Kronborg. Sign. Fritz Stæhr-Olsen 1918. Olie på plade. 35×55 cm.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.