2015/317
Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af Henriette Christiane Wilhelmine Hinze. Usigneret. Olie på lærred. 43×35.
Talrige krakeleringer. Retoucheringer. Mærker fra blændramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag