1434/​1174

Et par topasørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med to dråbeslebne topaser på i alt ca. 12.00 ct. samt talrige topaser og ametyster. L. ca. 3,9 cm. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 20. august 2014

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK