1434/1174
Et par topasørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med to dråbeslebne topaser på i alt ca. 12.00 ct. samt talrige topaser og ametyster. L. ca. 3,9 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 20. august 2014
Vurdering
Hammerslag