2109/134
Engelsk armstol af bemalet og rigt udskåret træ, prydet med kineserier i rødt, svungne arme og ben. Queen Anne form. 20. årh.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag