2433/​1212

Onyks- og diamantsmykkesæt af 18 kt. guld og hvidguld bestående af et par øreclips og en ring hver prydet med cabochonslebet onyks og talrige brillantslebne diamanter, samt armbånd og halskæde prydet med talrige perler af onyks og dupper af sølv. Øreclips B. 22 mm. L. 28 mm. Ring front 2,5×3,1 cm. Str. 53. Perlediam. ca. 13 mm. Armbånd L. 20 cm. Halskæde L. 43 cm. (5)

Æske medfølger.

Armbånd og halskæde kræver lås for at kunne bæres.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ring fremstår med ridser på sten.

Smykker og Fashion, 14. august 2024

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.800 DKK

2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK