2014/​75

Shan stil Buddha af bemalt udskåret træ med rester af forgyldning, siddende i mediterende stilling. 19. årh. H. 74 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Tørrevner, reparationer/overmalinger.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK