2014/75
Shan stil Buddha af bemalt udskåret træ med rester af forgyldning, siddende i mediterende stilling. 19. årh. H. 74 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Tørrevner, reparationer/overmalinger.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag