12016/​95

Simony Jensen (f. 1864, d. 1923)

Interiør med strikkende kvinde og katte. Sign. Simony Jensen 1907. Olie på lærred. Lysmål 50×36. Rammemål 68×55.

Behov for let overfladerensning.

Kunst, antikviteter & design, 16. april 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag