12016/95
Simony Jensen (f. 1864, d. 1923)
Interiør med strikkende kvinde og katte. Sign. Simony Jensen 1907. Olie på lærred. Lysmål 50×36. Rammemål 68×55.
Behov for let overfladerensning.
Kunst, antikviteter & design, 16. april 2020
Vurdering
Hammerslag