2104/554
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 316”. Spisebord af teak med hollandsk udtræk. Udført og stemplet hos Andreas Tuck, Odense. H. 72. L. 130/240. B. 90.
Litteratur: Dansk Kunsthåndværk nr. 4, 1959, på annoncesider.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|