2441/​15

“Fransk lilje” og “Empire” bestik af sølv samt toilet garniture af sølv bestående af to børster og et spejl. Danmark, 20. årh. Vægt ekskl. garniture 2472 g. (61)

Fransk Lilje: 12 suppeskeer, 12 dessertskeer, 10 teskeer, 11 kaffeskeer, 20 diverse serveringsdele. Empire: 9 kaffeskeer. Samt fire mindre dele af andet mønster.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Fleste dele med monogram indgraveret.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

891280 8.000 DKK
944871 7.500 DKK
899542 7.000 DKK