2043/425
Vitrineskab af bemalet og delvist forgyldt træ. Blyindfattede døre. Danmark, 20. årh.s midte inspireret af ældre forbillede. H. 189. B. 91. D. 29.
Beskedne brugstegn. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag