1908/1654
Nyrococo tekande af sølv, drevet med rocailler, blomster og kæmninger. Stemplet med hollandske eksportmærker samt VK 74. 19. årh. Vægt ca. 352 gr. H. 13.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag