2039/​126

Opsats af sølv, rigt prydet med rocailler, blomsterguirlander og bladværk, i hjørnerne løvehoveder. Skål af krystalglas. Peters, Hamborg, 19. årh. Udfyldt. H. 25. Diam. 32.

Brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, revner ved den ene fod. Skål af senere dato.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

2.000 kr.

11 bud

2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.900 kr.
1.850 kr.
(Autobud) 1.800 kr.
1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.