2039/126
Opsats af sølv, rigt prydet med rocailler, blomsterguirlander og bladværk, i hjørnerne løvehoveder. Skål af krystalglas. Peters, Hamborg, 19. årh. Udfyldt. H. 25. Diam. 32.
Brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, revner ved den ene fod. Skål af senere dato.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud