12144/58
Alfred Müller (d. 20. årh.s slutning)
“Quick 1500”. Bordlampe med svingarm af forkromet metal, skærm og fod af grønlakeret metal. Ca. 1940. H. 50.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stammen med bule/skævhed.
Kunst, antikviteter & design, 4. november 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud