2033/120
Hurricane af glas og patineret messing, støbt med akantus, gennembrudt stamme, stående på sokkel af sort marmor. 20. årh. H. 54.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag