2431/14
Aachen-Liege vitrineskab af bejdset egetræ, front med to glaslåger bag hvilke hylde, herunder to skuffer samt to fyldningslåger hvorbag hvilke hylder. 18. årh.s. slutning. H. 207. B. 121. D. 47.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Fra
i
Vurdering