2203/972
Kaj Gottlob, tilskrevet
Spisestue af cubamahogni bestående af cirkulært spisebord med udtræk og tre tillægsplader, samt otte stole betrukket brunt farvet skind. Udført hos snedkermester A.J. Iversen. (12)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Skind med pletter.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
25 bud