2441/913
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AP 34”. Fritstående tre-pers. “Lufthavnssofa” med ben af stål. Sider, ryg og løse hynder betrukket med gul/grøn uld. Model AP 34/3. Udført hos AP-stolen. H. 72. L. 210. D. 76.
Brugsslitage herunder ridser og mærker. Betræk med pletter og smuds. Uld med mindre defekter.
Vurdering