Foto endnu ikke klar
880/719
Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)
To kvinder med papegøjer og græshopper. Sign. med kunstnerens røde stempel. Akryl og akvarel på papir monteret på lærred. 179×97
Moderne malerier og skulpturer, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag