2141/792
Bent Karlby, tilskrevet (f. Aa 1912, d. 1998)
Pendel af messing. Tre skærme af opalglas. Ring i bund af messing. Antageligt udført hos Lyfa. H. 23. B. 43.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 12. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
24 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||