1739/1565
Græsk ikon med fremstilling af Jesus dåb i Jordan-floden. Tempera på træpanel. Ca. 1900. 29×21.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker. Lus isat(9,5×5,5), se bagside foto.
Varia, 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag
22 bud