1709/772
Marinus Jespersen (d. 1976)
Hans Hartvig Skaarup (f. 1924, d. 1995)
“Karlebo”. Et par pendler af hvidlakeret metal. Udført hos Fog & Mørup. 1970'erne. H. 32,5. Diam. 60. (2)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||