Walter Herbert Roe, 19. årh.
Profilportræt af en ung kvinde i rokokoklæder. Sign. W. Herbert Roe. Olie på lærred. Oval. 81×66.
Områder med mindre krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger/huller, mest ved rammekanten. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
60 bud