2138/286
Kinesisk bakke af gennembrudt og cisseleret messing dekoreret med longivity tegn, vismænd og design. 20. årh. 87×87 cm.
Proveniens: Ifølge oplysninger fra Sølyst slot, Nivå.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag