1921/1518
Model af grønlandsk hundeslæde af udskåret ben. 20. årh. H. 7,5. L. 24.
Revne ved skæring. Fremstår med almindelig alders- og brugslitage.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag