1921/​1518

Model af grønlandsk hundeslæde af udskåret ben. 20. årh. H. 7,5. L. 24.

Revne ved skæring. Fremstår med almindelig alders- og brugslitage.

Varia, 23. maj 2019

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag