C. A. Lorentzen (f. Sønderborg 1746, d. København 1828)
Udsigt over Helsingør mod Kronborg Slot. Usigneret. Olie på lærred. 55×71.
Talrige krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger samt en lille reparation. Retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. maj 2022