Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Komposition, ca. 1971. Usign. Stemplet “Asger Jorn Colombes” på bagsiden. Decollage. 77×65.
Proveniens: Direkte fra kunstnerens søn.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 5. marts 2019